moje książki o medytacji

Zapraszam do lektury moich książek o medytacji:

 

Okładka książki "Odczarować medytację" wyd. 2, autor: Dorota MrówkaODCZAROWAĆ MEDYTACJĘ. WYDANIE II POSZERZONE I UAKTUALNIONE

Medytacja staje się coraz bardziej popularna, a nawet modna. Sięgają po nią trenerzy rozwoju osobistego, nauczyciele szeroko rozumianej duchowości, a także psychoterapeuci. To dobrze, bo praktyki uważności, bez względu na to, jaką formę przybiorą, mogą przynieść nam wiele dobrego – nie tylko poprawiają samopoczucie i pozwalają się wyciszyć, ale wpływają także na zdrowszy sen oraz na jakość naszego życia. Ważne, by podejść do tego odpowiednio, by nie popełniać błędów, które mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. A zagrożeń jest wiele, bo nie zawsze medytacji uczą osoby, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dobrze więc dowiedzieć się, czym jest medytacja, a czym na pewno nie jest, jakie są techniki i praktyki uważności oraz jak ich używać. Dobrze też wiedzieć, co o medytacji mówi współczesna nauka, która od kilkunastu lat bada ją skrupulatnie i odkrywa jej tajemnice. Warto także pamiętać, że ścieżek medytacyjnych jest wiele. Niemal każda tradycja duchowa ma własne praktyki i może zaoferować wiele osobom podążającym daną ścieżką. Co więcej, medytacja może też mieć świecki charakter.

Autorka tej książki podjęła się trudnego zadania, by „odczarować” medytację, by wyzwolić ją ze stereotypowego postrzegania, rozprawić się z przekłamaniami i mitami. Wyjaśnia więc podstawy, przybliża medytacje różnych kultur, podaje najnowsze badania naukowe i zachęca do własnej, odpowiedzialnej praktyki. Do tego, by wkroczyć na duchową ścieżkę bez względu na wyznawane religie i światopogląd, by doświadczyć trwałej przemiany, która jest nieodłącznym efektem praktyki uważności. Bo świadomość zmienia wszystko. Książka dostępna także jako ebook i audiobook.

KUP KSIĄŻKĘ

***

okładka książki "Medytacja. Sposób na lepsze życie", autorka: Dorota MrówkaMEDYTACJA. SPOSÓB NA LEPSZE ŻYCIE

Stres, przygnębienie, poczucie niskiej wartości – te ponure stany od czasu do czasu dopadają każdego. Dopadają i niszczą, odbierają spokój i radość życia. Czy musimy się im poddawać? Czy nie ma sposobu na to, by mimo nich żyć szczęśliwie? Owszem, jest. Nazywa się MEDYTACJA. Codzienna, cierpliwa praktyka wyciszająca umysł, ciało i psychikę. Nie żadna magia, która sprawia, że wszystkie kłopoty znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Medytowanie ich nie eliminuje, ale pozwala spojrzeć na nie inaczej. Mniej nerwowo. Bardziej realnie. Jak na coś, co przychodzi i przemija.

Proponowane przez Dorotę Mrówkę techniki i sposoby medytacji pochodzą z różnych ścieżek duchowego rozwoju. Są tak opracowane, by mogły służyć każdemu – bez względu na światopogląd czy wyznanie. Potraktuj je jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Pozwolą Ci spojrzeć na codzienne sprawy z innej perspektywy, nauczą dystansu, zdolności do odpuszczania i akceptacji życia takim, jakie jest. To sprawdzone techniki – wielu osobom pomogły poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Autorka ufa, że także Tobie przydadzą się w potrzebie, ale też na co dzień – bo medytować trzeba codziennie. Codziennie po trochu. Dążąc do coraz lepszego, pełniejszego życia.

KUP KSIĄŻKĘ

***

okładka książki "Medytacja dla zabieganych". Autor: Dorota Mrówka MEDYTACJA DLA ZABIEGANYCH

Pierwsza część książki tłumaczy, dlaczego w ogóle warto medytować. Znajdziesz w niej nieco teorii oraz osobistych doświadczeń autorki. Opisuje ona różne techniki oddechowe, a także zmiany, jakie w trakcie medytowania zachodzą w naszych głowach. Dowiesz się, czego możesz się spodziewać, jak będą wyglądać kolejne etapy wtajemniczenia i jakie trudności przyjdzie Ci pokonać. Druga część to czysta praktyka – ośmiotygodniowy kurs, który przeprowadzi Cię przez kolejne etapy: od świadomego relaksu po medytacje bezzadaniowe i medytację w ruchu. W każdym tygodniu będziesz poznawać inne techniki i narzędzia, spośród których wybierzesz swoje ulubione. Po upływie ośmiu tygodni samodzielnie wyruszysz w dalszą drogę w stronę medytacji i wewnętrznego rozwoju.

KUP KSIĄŻKĘ

 

***

okładka książki "Odczarować medytację" wyd. 1, autor: Dorota MrówkaODCZAROWAĆ MEDYTACJĘ wyd. 1

Z tej książki dowiesz się m.in.:
– na czym polega medytacja świecka;
– w jaki sposób medytacja wpływa na nasze zdrowie;
– na czym polegają medytacje w różnych tradycjach świata: taoistycznej, buddyjskiej, hinduskiej, chrześcijańskiej, żydowskiej, sufickiej i iberoamerykańskiej;
– jak rozpocząć praktykę medytacji, by się do niej nie zrazić;
– jakie książki o medytacji warto przeczytać.

KUP KSIĄŻKĘ

 

 

***

okładka książki "Joga bez napinki", autor: Dorota Mrówka JOGA BEZ NAPINKI

W tej książce znajdziesz wszystkie informacje ważne dla początkującego adepta jogi: od stojącej za nią filozofii po przegląd najlepszych akcesoriów do ćwiczeń. Dowiesz się z niej, czym jest, a czym nie jest joga, na co zwracać uwagę przy wyborze nauczyciela, jak ćwiczyć bezpiecznie, a nawet… jak zachować jogowy savoir-vivre!

KUP KSIĄŻKĘ