Indywidualna sesja medytacyjna

 

Indywidualna sesja medytacyjna

prowadzi:
Dorota Mrówka

 

 

Po pierwsze – medytacja może być praktykowana przez każdego. Dla wielu osób, które chcą wprowadzić medytację do swojego życia, kluczowe jest właśnie to, by praktyka nie wymagała od nich zmiany światopoglądu lub wierzeń.
Medytacja, której uczę nie ma religijnych konotacji, chociaż czerpię inspirację z różnych tradycji i ścieżek duchowych. Traktuję ją jako skuteczne i dostępne narzędzie do pracy z samym sobą – z emocjami i z umysłem. Pokazuję jak można w prosty i bezpieczny sposób odzyskać spokój, harmonię, radość życia, jak się odpowiednio relaksować i co zrobić, by poprawić koncentrację.

Po drugie – zachęcam do zadawania pytań, do wątpliwości i własnych poszukiwań. Medytacja jest bardzo intymnym mentalnym procesem, tutaj należy słuchać siebie i swojego doświadczenia. Ja tylko wskazuję drogę.
Każdy na początku ma wątpliwości i czuje się niepewnie. Dlatego wyjaśniam praktykę od podstaw, dopasowując program do indywidualnych potrzeb ucznia.

Po trzecie – medytacja zmienia życie na lepsze, dlatego warto po nią sięgnąć.

 

ZAKRES SESJI:

W trakcie sesji omawiane i praktykowane są podstawowe zagadnienia związane z praktyką medytacji świeckiej:
– praktyka koncentracji, relaksacji i medytacji
– praktyka pozycji ciała w medytacji
– praca z oddechami medytacyjnymi z dostosowaniem ich trybu do indywidualnych potrzeb uczestnika
– praca z umysłem

Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania zarówno medytacji narracyjnych (prowadzonych), jak i praktyk bezzadaniowych.

Z mojego doświadczenia z pracy z uczestnikami sesji wiemy, że przegląd praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych tradycji i kultur to najlepszy sposób na to, by odnaleźć w tym obszarze taką praktykę, która później w indywidualnej pracy przyniesie najlepsze efekty.

 

PROWADZĄCY:
Dorota Mrówka
–Nauczycielka medytacji świeckiej i mindfulness.  Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017), „Medytacja dla zbieganych” (Sensus 2019).
www.dorotamrowka.com

 
KOSZT SESJI:
100 zł – 60 minut.
Średni czas trwania sesji wynosi trzy godziny, jednak jej długość jest dostosowana do potrzeb i możliwości adepta.
 
UMÓW SPOTKANIE
Dorota Mrówka
tel. 607 168 262