Indywidualna nauka medytacji

 

Indywidualna nauka medytacji

miejsce:
Gabinet “Locus”
przy Fundacji Hinc Sapientia
ul. Połomińska 16
Katowice

czas trwania:
3 godziny

W spotkaniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby.

 

Jeśli chcesz nauczyć się medytacji, poznać podstawy praktyki oraz dowiedzieć się jak wprowadzić ją na stałe do swojego życia, zapraszam na indywidualne spotkanie.

Medytacja, której uczę nie ma religijnych konotacji, chociaż czerpię inspirację z różnych tradycji i ścieżek duchowych. Traktuję ją jako skuteczne i dostępne narzędzie do pracy z samym sobą – z emocjami i z umysłem. Pokazuję jak można w prosty i bezpieczny sposób odzyskać spokój, harmonię, radość życia, jak się odpowiednio relaksować i co zrobić, by poprawić koncentrację.

Po pierwsze – medytacja może być praktykowana przez każdego. Dla wielu osób, które chcą wprowadzić medytację do swojego życia, kluczowe jest właśnie to, by praktyka nie wymagała od nich zmiany światopoglądu lub wierzeń.

Po drugie – zachęcam do zadawania pytań, do wątpliwości i własnych poszukiwań. Medytacja jest bardzo intymnym mentalnym procesem, tutaj należy słuchać siebie i swojego doświadczenia. Ja tylko wskazuję drogę. Każdy na początku ma wątpliwości i czuje się niepewnie. Dlatego wyjaśniam praktykę od podstaw, dopasowując program do indywidualnych potrzeb ucznia.

Po trzecie – medytacja zmienia życie na lepsze, dlatego warto po nią sięgnąć.

ZAKRES SESJI:

W trakcie sesji omawiane są podstawowe zagadnienia związane z:
– prawidłową pozycją ciała
– prawidłowym oddechem
– praktyką koncentracji
– świadomym relaksem
– praktyką uważności
– pracą z umysłem

Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania zarówno medytacji narracyjnych (prowadzonych), jak i praktyk bezzadaniowych.

Z mojego doświadczenia z pracy z uczestnikami sesji wiem, że przegląd praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych tradycji i kultur to najlepszy sposób na to, by odnaleźć w tym obszarze taką praktykę, która później w indywidualnej pracy przyniesie najlepsze efekty.

Zapewniam matę, koc oraz poduszkę medytacyjną. Proszę zabrać ze sobą wygodny, luźny strój oraz skarpetki, ponieważ na matę wchodzimy bez butów. Przed sesją nie należy pić mocnej kawy, ani nie jeść zbyt ciężkiego posiłku. Raczej coś lekkiego, aby nie czuć głodu.

 

KOSZT: 450 zł netto/1 osobę
 
UMÓW SPOTKANIE:
Dorota Mrówka
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262