Terapia redukcji stresu

 

Terapia redukcji stresu

prowadzi:
Dorota Mrówka

miejsce:
Pracownia Fundacji Hinc Sapientia
ul. Korfantego 191 (tereny Instytutu Techniki Budowlanej) budynek D1
Katowice

 

Chroniczny, długotrwały stres prowadzi do wielu chorób psychosomatycznych, powoduje bóle głowy, zaburzenia oddychania, obniża odporność, powoduje bezsenność, negatywnie wpływa na układ trawienny oraz ciśnienie krwi. Odbiera nam radość życia i poczucie bezpieczeństwa.

Najgorsze jest to, że tak wiele osób nie potrafi sobie z nim porazić. Leki są jakimś rozwiązaniem, ale one działają jedynie na skutek, a nie samą przyczynę powstawania stresu. Dlatego postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami.

Zapraszam na indywidualne sesje redukcji stresu, gdzie nauczysz się jak uporać się z nadmiarem emocji, jak zapanować nad chaosem myśli i jak skutecznie się wyciszyć. W programie m.in.: techniki świadomego, głębokiego relaksu, techniki oddechowe, techniki uważności, a wszystko wsparte terapeutycznym działaniem roślinnych esencji eterycznych oraz kojących dźwięków dzwonków koshi i mis zen.

 

Czas trwania sesji wynosi około 1 godziny. Zajęcia odbywają się w Katowicach, w pracowni Fundacji Hinc Sapientia przy ul. Korfantego 191 (tereny ITB).

Zapewniamy matę, koce i poduszki. Wskazany jest wygodny strój. Praktyki odbywają się w pozycji siedzącej na krześle oraz w pozycji leżącej na macie.

Zaleca się, aby sesje terapeutyczne odbywały się 2-3 krotnie, aby uczestnik miał okazję odczuć korzyści płynące z praktyki oraz nauczył się jak samodzielnie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Efekty pojawiają się po kilku tygodniach regularnej praktyki, dlatego ważna jest konsekwencja. Zaleca się, by samodzielne sesje relaksacyjne wykonywać codziennie, przez około 15-20 minut, można także przed snem, aby ułatwić sobie zasypianie.

 

ZAKRES SESJI:

Każda sesja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestnika. Pracujemy z wykorzystaniem autorskich technik relaksacyjnych, a także narzędzi pochodzących z tradycji joga nidry, treningu autogennego Schultza oraz relaksacji mięśniowej Jacobsona. Wykorzystujemy ponadto:

  • techniki oddechowe,
  • praktykę uważności i koncentracji
  • aromaterapię, fitoterapię i muzykoterapię

 

KOSZT SESJI:
 70 zł.

 
UMÓW SPOTKANIE
Dorota Mrówka
tel. 607 168 262