Sesje indywidualne

Po pierwsze – medytacja nie musi wiązać się z żadną religią. Może być całkowicie świecka i neutralna. Dzięki temu może być praktykowana przez każdego. Dla wielu osób, które chcą wprowadzić medytację do swojego życia, kluczowe jest właśnie to, by praktyka nie wymagała od nich zmiany światopoglądu lub wierzeń.

Medytacja, której uczę nie ma religijnych konotacji, chociaż czerpię inspirację z różnych tradycji i ścieżek duchowych. Traktuję ją jako skuteczne i dostępne narzędzie do pracy z samym sobą – z emocjami i z umysłem. Pokazuję jak można w prosty i bezpieczny sposób odzyskać spokój, harmonię, radość życia, jak się odpowiednio relaksować i co zrobić, by poprawić koncentrację.

Po drugie – zachęcam do zadawania pytań, do wątpliwości i własnych poszukiwań. Medytacja jest bardzo intymnym mentalnym procesem, tutaj należy słuchać siebie i swojego doświadczenia. Ja tylko wskazuję drogę.
Każdy na początku ma wątpliwości i czuje się niepewnie. Dlatego wyjaśniam praktykę od podstaw, dopasowując program do indywidualnych potrzeb ucznia.

Po trzecie – medytacja zmienia życie na lepsze, dlatego warto po nią sięgnąć.

Czas trwania sesji wynosi trzy godziny. Zajęcia odbywają się w Katowicach, w pracowni Fundacji Hinc Sapientia przy ul. Korfantego 191 (tereny ITB).

Zapewniamy matę do medytacji, koce oraz poduszkę medytacyjną. Wskazany strój powinien zapewniać swobodę ruchu oraz uwzględniać potrzebę komfortowego korzystania z siadów skrzyżnych. Praktyki medytacyjne na macie wykonywane są bez obuwia. 

W trakcie sesji omawiane i praktykowane są podstawowe zagadnienia związane z praktyką medytacji świeckiej:

  • praktyka koncentracji, relaksacji i medytacji
  • praktyka pozycji ciała w medytacji
  • praca z oddechami medytacyjnymi z dostosowaniem ich trybu do indywidualnych potrzeb uczestnika
  • praca z umysłem

Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania zarówno medytacji narracyjnych (prowadzonych), jak i praktyk bezzadaniowych.

Z naszego doświadczenia z pracy z uczestnikami sesji wiemy, że przegląd praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych tradycji i kultur to najlepszy sposób na to, by odnaleźć w tym obszarze taką praktykę, która później w indywidualnej pracy przyniesie najlepsze efekty. 

Koszt indywidualnej sesji medytacyjnej wynosi 100 zł za jedną godzinę, przy czym średnia długość sesji zazwyczaj to ok. 3 godzin.

 

Kontakt:
Dorota Mrówka
tel. 607 16 82 62
e-mail: dorota@fundacjahs.org